Yüzdeki Siyah Noktaları Temizleme: Karbonat Maskesi

Yüzdeki Siyah Noktaları Temizleme: Karbonat Maskesi

İÇİNDEKİLER Siyah Noktaları Nasıl Temizlemeli?Ne Sıklıkta Uygulanmalı? Ciltteki gözeneklerin genişlemesi ile gözeneklerin içi ölü cilt hücreleri,  yağ, kir ve bakterilere dolarak siyah nokta görünümünü alırlar.  Bu noktalar en sık olarak burum ve alında görülür. Bu durum kozmetik açıdan rahatsız edici olabilir. Doğru yöntemlerle temizlenmezse iltihap kapıp sivilce ve kist oluşumuna yol açabilirler. Sonuç olarak da […]

Ciltteki gözeneklerin genişlemesi ile gözeneklerin içi ölü cilt hücreleri,  yağ, kir ve bakterilere dolarak siyah nokta görünümünü alırlar.  Bu noktalar en sık olarak burum ve alında görülür. Bu durum kozmetik açıdan rahatsız edici olabilir.

Siyah noktaları temizleme

Doğru yöntemlerle temizlenmezse iltihap kapıp sivilce ve kist oluşumuna yol açabilirler. Sonuç olarak da tedavisi daha zor bir hale gelebilir. O yüzden siyah noktaları temizlemek en doğru çözümdür. Evde basit malzemelerle doğal maskeler hazırlayabiliriz.

Siyah Noktaları Nasıl Temizlemeli?

Burada karbonat-su maskesiyle siyah noktaların nasıl temizlendiğini anlatacağız.

Gözenekleri kirlerden temizlerken aynı zamanda bakterilerden temizlemek için doğal bir bakteri öldürücü olan karbonat kullanabiliriz.

1 silme tatlı kaşığı karbonatla aynı miktar suyu iyiyce karıştırıp, siyah nokta bulunan yerlere parmaklarımızla sürüyoruz.  10 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzümüzü bol suyla yıkıyoruz ve kuruluyoruz.

 Gördüğünüz gibi karbonat maskesi son derece pratik ve herkes tarafından kolaylıkla evde uygulanabilecek bir yöntem. Ancak bu yöntem çok sıklıkla uygulanırsa ciltte kuruluğa neden olabilir. O yüzden siyah nokta temizlemek için farklı yöntemlerle kombine bir şekilde karbonat yöntemini kullanmak daha akılcı bir çözüm olabilir.

Ne Sıklıkta Uygulanmalı?

Haftada bir kez bu maskeyi uygulayarak siyah noktalardan tamamen kurtulmanız mümkün.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?