WordPress Şifre Gönderme Sorunu

WordPress Şifre Gönderme Sorunu

WordPress sitenize üye olan kullanıcılara sifre gönderme sorunu yaşıyorsanız bunun çözümünde size yardımcı olabilecek “SMTP by BestWebSoft”  isimli bir eklenti var. Ancak bunun için gmail uzantılı bir mail adresinizin olması gerekli. Eklenti kurulduktan sonra kullanıcılara şifreleri bu mail adresinden otamatik olarak gönderilecek. Kurulum için; Kontrol Paneli >>Eklentiler>>Yeni Ekle seçtikten sonra; “SMTP by BestWebSoft” yazıp, “Eklentilerde […]

WordPress sitenize üye olan kullanıcılara sifre gönderme sorunu yaşıyorsanız bunun çözümünde size yardımcı olabilecek “SMTP by BestWebSoft”  isimli bir eklenti var. Ancak bunun için gmail uzantılı bir mail adresinizin olması gerekli. Eklenti kurulduktan sonra kullanıcılara şifreleri bu mail adresinden otamatik olarak gönderilecek.


Kurulum için; Kontrol Paneli >>Eklentiler>>Yeni Ekle seçtikten sonra; “SMTP by BestWebSoft” yazıp, “Eklentilerde Ara” butonuna tıklayın. Gelen sonuçlar içerisinde “SMTP by BestWebSoft” eklentisini “şimdi kur” tıklayarak kurulumunuzu gerçekleştirin. Sonra yüklü eklentilerden eklentiyi etkinleştirin.


Son olarak da settings kısmından aşağıdaki gibi düzenlemeleri yapıp kaydedin.  SMTP host kısmına smtp.gmail.com yazıyoruz. Smtp Port alanına 465 yazılacak. From name kısmına ise site adı yazılacak. mailadresi@gmail.com yazan yerlere maillerin gelmesini istediğiniz ve üyelere mail gönderecek olan mail adresinizi girin (ikisi tek bir mail adresi olacak). SMTP password kısmına gmail mail adresinizin şifresini yazın.

Bu alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra geriye tek bir şey kalıyor. Gmail mail adresinizle google daha az güvenli uygulamalar’a girerek Daha az güvenli uygulamalar için erişimi açmamız gerekiyor.  Ve artık mail sorunumuz böylece çözüme kavuşmuş oluyor.

Eğer tüm uğraşlarınıza rağmen eklenti çalışmazsa Bu yazımdaki eklentiyi denemenizi öneriyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Selamlar makalenizi okudum ama işleme geçmeden önce bir şey danışmak istiyorum.
    Biz bir şirketimiz ve kendi alan adımız üzerinden mail kullanıyoruz. Bu bahsettiğiniz sistemde gönderici olarak gmail mi gözüküyor. Yoksa sistemin arka planında mı kalıyor?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?