WordPress Smtp Ayarları

WordPress Smtp Ayarları

Hosting sağlayıcı firmalar spam mailler nedeniyle mail fonksiyonunu kapatmaktadırlar. Dolayısıyla wordpresste iletişim formu, üyelik formu gibi alanlardan site yöneticisine gönderilen mailler  veya siteden otomatik olarak üyelere gönderilmesi gereken mailler  ya da şifreler gönderilememktedir.

Bunun için SMTP dediğimiz sistemle bu sorunu çözmemiz gerekiyor. WordPress’te eklentiler işimizi oldukça kolay hale getirmekte. Bu yazımızda SMTP mailer eklentisinden ve ayarlamalarını nasıl yapacağımızdan söz etmek istiyorum.

Öncelikle wordpress admin panelinden her zamanki gibi Eklentiler>>yeni ekle sekmelerine tıklayıp SMTP mailer diye aratıp eklentiyi kuruyoruz.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra ayarlamalarımızı yapmamız gerekiyor. Aşağıdaki resimlerdeki gibi ilgili alanlar doldurun.

smtp mailer ayarlarısmtp ayarlarısmtp mailer
Ayarlamaları yaparken host kısmına mail sunucu adresini yazıyoruz. SMTP port kısmına sunucunuzun portunu ki bu 587,465 ya da 25 olabilir. Bilmiyorsanız Hosting sağlayıcınızdan öğrenebilirsiniz. SMTP pasword yani Şifre kısmına mailinizin şifresini girin. From name kısmına maili alan kişinin görmesini istediğiniz ismi veya site isminizi girin. Mail sunucunuzun SSL sertifikası olup olmamasına göre Disable SSL Certificate Verification alanını işaretlemeniz gerekebilir.

Gerekli alanları doldurduktan sonra test email yazan sekmeden herhangi bir mail adresine test maili yollayarak mail fonksiyonunun çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ