WordPress İletişim Formu Ekleme

WordPress İletişim Formu Ekleme

Eğer eklenti kullanmadan sadece php ile form oluşturmak istiyorum diyorsanız, wordpress kodla iletişim sayfası yapımı  yazımızı okuyabilirsiniz. Mümkünse, öncelikle eklenti kullanmadan iletişim formu oluşturmakta fayda var. Fakat eklentiyle iletişim sayfası yapmak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

WordPress iletişim sayfası eklemek için Fast Secure Contact Form eklentisi kullanmak, iyi bir çözüm olabilir. Diğer eklentilerden bazılarını kurup denemiş biri olarak kurulumu ve ayarlaması en kolay olanı bu eklenti.

Kurulum için wordpress yönetim panalinden her zaman yaptığımız gibi  eklentiler >>yeni ekle >> ye basarak “fs contact form”  araması yapıp eklentiyi kurun. Sayfalardan iletişim adında yeni bir sayfa açın. Ayarlardan gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra iletişim formunuz hazır demektir.  Ancak mail adresinize mail gidebilmesi için bir de Smtp eklentisine ihtiyacınız olacak. Bunun için WordPress Mail Gönderme Sorunu Çözümü sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güzel bir eklenti, başka eklentilerle boşuna zamanınızı ve internetinizi harcamadan denenmiş olanı tercih edin.

Edit: Son dönemlerde bu eklentinin bazı sitelerde çalışmadığı ile ilgili birkaç şikayet aldım ve başka bir eklenti ile ilgili yeni bir yazı yazdım. Eğer Fs contact form eklentisi ile ilgili sorun yaşıyorsanız WordPress Contact Form 7 Eklentisi yazımızı inceleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Share on Facebook Share on Twitter google plus whatsappla paylaş email yazdır
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ