WordPress Facebook Üyelik Eklentisi

WordPress Facebook Üyelik Eklentisi

WordPress tabanlı websitenize Facebook ile üye olunabilmesini istiyorsanız ailedergisi.com’da da kullandığımız Facebook Login eklentisini tavsiye edebilirim. Eklentinin düzgün çalışabilmesi için gerekli WordPress sürümü, 3.6 ya da daha yüksek versyonlarıdır. Bu eklenti facebook ile bağlanma butonunu wp-login.php dosyasına otomatik olarak ekler.  Sitenizi gereksiz işlevlerle yavaşlatmayacak amaca yönelik bir eklentidir. Bir sayfaya facebook düğmesi eklemek için  [fbl_login_button […]

WordPress tabanlı websitenize Facebook ile üye olunabilmesini istiyorsanız ailedergisi.com’da da kullandığımız Facebook Login eklentisini tavsiye edebilirim. Eklentinin düzgün çalışabilmesi için gerekli WordPress sürümü, 3.6 ya da daha yüksek versyonlarıdır.

Bu eklenti facebook ile bağlanma butonunu wp-login.php dosyasına otomatik olarak ekler.  Sitenizi gereksiz işlevlerle yavaşlatmayacak amaca yönelik bir eklentidir.Bir sayfaya facebook düğmesi eklemek için

 [fbl_login_button redirect = "" hide_if_logged = ""]

kodunu kullanın.

Biz ailedergisi.com’da bu kodu bileşenlerden metin ekleme yoluyla ekledik. (Edit: Şu anda sitemizi üyeliğe kapattığımız için artık eklenti ailedergisi.com’da aktif değil arkadaşlar)

Şablonunuza bir facebook girişi eklemek veya bir Facebook hesabını mevcut bir profile bağlama işlemi içinse aşağıdaki kodu kullanın:

<? Php do_action ('facebook_login_button');?>

Facebook bağlantısını bir kullanıcı profilinden kaldırmak için bir bağlantı kesme düğmesi göstermek isterseniz şu kodu kullanın:

<? Php do_action ('facebook_disconnect_button');?>

Eklentiyi kurduktan sonra eklenti ayarlarından gerekli düzenlemeleri yapabilmek için siteye ait bir facebook hesabına ihtiyacınız olacak. Facebook hesabınızla Facebook developers linkinden bir aplikasyon id ve aplikasyon secret edinmeniz gerekiyor.

Ayarlarda ilgili alanlara bu verileri girdiğimizde artık yukarda bahsettiğim kodları ilgili yerlere yerleştirerek işimizi tamamlıyoruz.  Son olarak yapmamız gereken ise eklenti editöründen ‘Connect with facebook’ yazan kısmı Türkçeleştirmek(class-facebook-login-public.php dosyasından).

NOT:Bu eklentinin php kodunda ufak bir eksiklik var ve bu eksiklik seo açısından önemli olabilir.(Bunun eklentinin düzgün çalışmasına herhangi bir etkisi yok).Bir resme ait alt etiketi ve genişlik değerleri unutulmuş. Bunu düzeltmek için editöründen wp-facebook-login/public/class-facebook-login-public.php dosyasında loading.gif diye aratarak 2 satırda loading. gif’e ait alt=”” kısımlarında tırnak işaretleri arasına alt etiketi girmek gerekiyor. Genişlik değeri içinse her iki satırda da alt yazısından hemen önce width=”auto” height=”auto” yazın. ÖRNEK width=”auto” height=”auto” alt=”loading” gibi.Hepsi bu kadar, umarım işinizi görür…Eğer bir sıkıntı ile karşılaşırsanız aşağıya yorum bırakarak ya da iletişim  sayfamızdan yardım talebinde bulunmaktan çekinmeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?