WordPress Slider Eklentisi: Smooth Slider Plugin

WordPress Slider Eklentisi: Smooth Slider Plugin

WordPress tabanlı sitenize slider eklemenin en kolay yolu bana göre smooth slider eklentisini kullanmak. Eklentiyi admin panelinden olağan şekilde kuruyoruz. Yani Eklentiler>> Yeni Ekle‘ye gidip smooth slider araması yapıp eklentiyi yüklüyoruz.  Etkinleştirdikten sonra, <?php if ( function_exists( ‘get_smooth_slider’ ) ) { get_smooth_slider(); } ?> Kodunu sliderin görünmesini istediğimiz yere temamızda yapıştırıyoruz.   header.php‘nin en altına yapıştırırsanız […]

WordPress tabanlı sitenize slider eklemenin en kolay yolu bana göre smooth slider eklentisini kullanmak. Eklentiyi admin panelinden olağan şekilde kuruyoruz. Yani Eklentiler>> Yeni Ekle‘ye gidip smooth slider araması yapıp eklentiyi yüklüyoruz.  Etkinleştirdikten sonra,

<?php if ( function_exists( 'get_smooth_slider' ) ) {
 get_smooth_slider(); } ?>

Kodunu sliderin görünmesini istediğimiz yere temamızda yapıştırıyoruz.  

header.php‘nin en altına yapıştırırsanız anasayfada en üstte çıkacaktır.

Tüm bunları yaptıktan sonra admin panelinizde smooth slider adında yeni bir menü görünecektir. Oradan settings kısmından sliderin ölçüleri, renk, yazı tipi gibi ayarlarlamaları yapabilirsiniz.

Slider kısmından da slidere eklemek istedikleriniz yazıları, resimleri eklersiniz.  

WordPress yeni yazı ekleme kısmında en altta da slidere ekleme bölümü çıkacak. Dilerseniz yazdığınız yeni makaleleri oradan da eklersiniz.

Bu eklentinin en güzel yönlerinden biri de hem resim, hem başlık eklemeye müsait olması. Sliderinizi güle güle kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?