WordPress İletişim Formu Eklentisi

WordPress İletişim Formu Eklentisi

WordPresste temanıza ait iletişim formunuz yoksa karşınıza 2 seçenek çıkıyor. 1.si php ile kodlama yaparak form oluşmak, 2. si ise hazır eklenti kullanmak. Biz bu yazımızda wordpress uyumlu Contact Form 7 eklentisinden söz etmek istiyoruz. Aşağıda da resmini göreceğiniz eklentinin kurulumu ve ayarlarları son derece kolay. Eklentiyi her zamanki gibi wordpress admin panelinden eklentiler>>yeni ekle sekmelerine […]

WordPresste temanıza ait iletişim formunuz yoksa karşınıza 2 seçenek çıkıyor. 1.si php ile kodlama yaparak form oluşmak, 2. si ise hazır eklenti kullanmak.

Biz bu yazımızda wordpress uyumlu Contact Form 7 eklentisinden söz etmek istiyoruz. Aşağıda da resmini göreceğiniz eklentinin kurulumu ve ayarlarları son derece kolay.

Eklentiyi her zamanki gibi wordpress admin panelinden eklentiler>>yeni ekle sekmelerine tıklayarak Contact Form 7  araması yaptırıp yüklüyoruz.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra eklenti ayarlarından yeni iletişim formu ekle butonuna tıklayarak formu istediğimiz şekilde düzenliyoruz.

Son olarak Sayfalar>>Yeni ekle ye basark yeni bir sayfa oluşturup, aşağıdaki kodu kopyala yapıştır yaparak sayfaya ekliyoruz.

[contact-form-7 id="1040" title="İletişim formu 1"]

Bu gördüğünüz gibi bir iletişim formu iletişim sayfanızda görünmeye başlıyor:

wordpress İletişim formu eklentisi

Ayrıca “Her türlü soru, görüş ve reklam talepleriniz için admin@ailedergisi.com adresine mail atarak ya da aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.”  gibi bir giriş yazısı da yine bu oluşturduğumuz sayfaya yazıyoruz. Bu şekilde iletişim formumuz hazır hale geliyor.İletişim formunun çalışabilmesi için SMTP mailer eklentisi gibi bşr eklenti kurup gerekli ayarlamaları yapmamız gerekiyor. Bununla ilgili yazımızı okumak için lütfen WordPress Smtp Ayarlarını  linkine tıklayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?