WordPress Admin Barı Kaldırma

WordPress Admin Barı Kaldırma

WordPress tabanlı sitelerde kullanıcılar giriş yaptıkları zaman yukardaki siyah admin bar halen görünmeye devam eder. Bu da hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Eğer üyelik sistemiyle çalışan bir siteniz varsa admin barı kaldırmak iyi bir fikir olacaktır. Bunu yapmak son derece kolaydır ve admin çubuğunu function.php dosyasına basit bir kod ekleyerek kaldırmanız mümkündür. Bu kodu […]

WordPress tabanlı sitelerde kullanıcılar giriş yaptıkları zaman yukardaki siyah admin bar halen görünmeye devam eder. Bu da hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Eğer üyelik sistemiyle çalışan bir siteniz varsa admin barı kaldırmak iyi bir fikir olacaktır. Bunu yapmak son derece kolaydır ve admin çubuğunu function.php dosyasına basit bir kod ekleyerek kaldırmanız mümkündür. Bu kodu temanızın function.php dosyasına yapıştırın ve kaydedin. (tema functions.php dosyası içermiyorsa boş bir php dosyası oluşturun, adını functions.php yapıp içine de bu kodları yapıştırdıktan sonra temanızın bulunduğu klasöre FTP’den atın).

/* Kullanıclar giriş yaptıklarında admin barı gizleme*/ add_action('after_setup_theme', 'remove_admin_bar');

function remove_admin_bar() {

 if (!current_user_can('administrator') && !is_admin()) {
 show_admin_bar(false);
 }
 }
 /* Kullanıcılar giriş yaptıklarında admin barı gizleme kod sonu*/

Admin dahil admin bar çubuğunu tamamen kaldırmak içinse aşağıdaki kodu kullanın. Ek bir işleme gerek kalmaksızın artık araç çubuğu görünmeyecek.

/*admin barı tamamen kaldırma kod başlangıcı 
function my_function_admin_bar(){
 return false;
 }
 add_filter( 'show_admin_bar' , 'my_function_admin_bar');
/*admin barı tamam kaldırma kod sonu

İşlemimiz bu şekilde tamamlanmış oluyor. Bu aşamadan sonra başka herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Artık web siteniz kullanıcıların gözünde daha profesyonel bir görünüm kazandı diyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?