Sararmış Dişleri Bitkisel Yolla Beyazlatma

Sararmış Dişleri Bitkisel Yolla Beyazlatma

Sararmış dişleri beyazlatmada kurutulmuş fesleğen kullanmak etkili bir çözüm olabilir. Toz haline getirilmiş fesleğeni diş macunu ile karıştırıp düzenli kullanırsanız, bir süre sonra dişlerinizin beyazlaştığını göreceksiniz.   Diş beyazlamasında kullanılabilecek diğer bir ürün ise tuzdur.  Tuzu da diş macunu ile karıştırıp yine bu karışımla sabah akşam dişlerinizi düzenli fırçalarsanız, dişlerinizin gün geçtikçe beyazlaştığını farkedebilirsiniz.   […]

Sararmış dişleri beyazlatmada kurutulmuş fesleğen kullanmak etkili bir çözüm olabilir. Toz haline getirilmiş fesleğeni diş macunu ile karıştırıp düzenli kullanırsanız, bir süre sonra dişlerinizin beyazlaştığını göreceksiniz.

 

Diş beyazlamasında kullanılabilecek diğer bir ürün ise tuzdur.  Tuzu da diş macunu ile karıştırıp yine bu karışımla sabah akşam dişlerinizi düzenli fırçalarsanız, dişlerinizin gün geçtikçe beyazlaştığını farkedebilirsiniz.

 

Portakal kabuğuyla her gece dişleri ovmak dişlerin beyazlamasına yardım edecektir. Aktardan satın alabileceğiniz portakal kabuğu tozunu diş macunu ile karıştırıp bir süre kullandığınızda dişlerinizde beyazlaşma olacaktır.

 

Blenderden geçirdiğiniz havuç püresini diş macununuza karıştırıp düzenli kullandığınızda da dişlerinizdeki sararmadan kurtulabilirsiniz.

 

Karbonatla dişlerinizi hafifçe ovarak da dişinizin beyazlamasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak fazla baskı uygulamadan bunu yapın yoksa dişlerinizi çizebilirsiniz. Diş macununa karbonat ekleyerek dişlerizi fırçalamak da çok etkilidir.

 

Limon suyuyla aynı miktarda su karıştırılarak hergün 2-3 kez gargara yapılırsa dişlerde beyazlama olduğu görülecektir.

 

Çileği püre haline getirip karbonatla karıştırarak dişler düzenli olarak bu karışımla fırçalanırsa bembeyaz olduğu görülecektir.

 

Muz kabuğu ile dişleri ovduktan sonra 10 dakika bu şekilde bekleyip ağız çalkalanır. Bu yöntem de beyaz dişlere sahip olmak için çok faydalıdır.

 

Karbonat,  adaçayı ve tarçını karıştırıp, bu karışımla diş fırçası yardımı ile dişlerimizi her gece fırçalayarak yaklaşık 10 gün sonra beyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?