Samsung 500GB HD502IJ Harddisk

Samsung 500GB HD502IJ Harddisk

Samsung 500GB HD502IJ Sabit Disk Samsung’un bu ürünü 500GB veri depolama ve biçimlendirme kapasitesine ve bir SATA II arabirimine sahip 3,5 ” boyutunda bir dahili masaüstü sabit disk sürücüsüdür. 3.5 ” boyutlu bir form faktörü, masaüstü sürücüler için standarttır ve bu, herhangi bir standart vaka sürücüsü yuvasına veya bir adaptörle bir 5.25″ sürücü bölmesine sığacaktır. […]

Samsung 500GB HD502IJ Sabit Disk

Samsung’un bu ürünü 500GB veri depolama ve biçimlendirme kapasitesine ve bir SATA II arabirimine sahip 3,5 ” boyutunda bir dahili masaüstü sabit disk sürücüsüdür. 3.5 ” boyutlu bir form faktörü, masaüstü sürücüler için standarttır ve bu, herhangi bir standart vaka sürücüsü yuvasına veya bir adaptörle bir 5.25″ sürücü bölmesine sığacaktır.
Yüksek hızlı çift DSP (Dijital sinyal İşlemci) taban mimarisine sahip ürün 101,5 x 147,0 x 26,1 mm (genişlik x derinlik x yükseklik) ölçülerinde olup 600 gr ağırlığındadır.

Veri Saklama Özellikleri

Samsung Spinpoint F1, gelişmiş üç boyutlu sabit diskte sofistike kayıt teknolojisi özellikleri taşımaktadır. Bu Samsung SpinPoint HD502IJ sabit disk, standart bilgisayarında yeterli hafızaya sahip olmayanlar için “olmazsa olmaz” özellikleri sağlayan eşsiz depolama işlevene sahip bir üründür. Yüksek performanslı, yüksek kapasiteli 500 GB depolama alanı ve 3 Gbps aktarım hızı ile ihtiyaç duyduğunuz özellikleri karşılayan bir harddisk olarak karşınıza çıkmaktadır.


Samsung matkasına ait bu ürün, hareketli aktüatör kolu üzerinden okunabilen ve üzerine yazılabilen, hızlı dönen diskleri veya plakaları kullanarak verileri saklayan bir sabit disk sürücüsüdür.

Sabit disk sürücüleri genellikle büyük bir depolama kapasitesine sahiptir ve bu nedenle büyük miktarda veri depolamak için vazgeçilmezdir. Potansiyel performans, katı hal sürücülerinkinden çok daha düşüktür ancak yine de kendi kapasitelerini koruyabiliyor.

Samsung HD502IJ 500GB, performansı arzulanan bir çok şeyden dolayı oldukça zayıf bir birincil sabit disk sürücüsü seçimi yapıyor. Ancak, temel veri depolama alanı olarak kullanmak güzel bir seçim olabilir. SATA 3Gb / s arabirimini kullanır ve 7200 RPM devir ve 8.9 ms arama süresi hızına sahiptir.


Samsung markasına ait bu model, 16MB önbellekle, nispeten küçük miktarda veriyi geçici olarak saklayabilir; bu, hızlı yükleme sürelerine neden olur, ancak yalnızca önceden yüklenmiş küçük bir veri için geçerlidir. 7200 RPM’lik bir hızda, sabit disk sürücüsü masaüstü bilgisayarlar için piyasa ortalamasında dönüyor. Bu hız güvenilirlik, maliyet, performans ve gürültü arasında iyi bir denge sağlayan yaygın olarak masaüstü standardı olarak düşünülür.

SATA 2.0 3Gb / s arabirimini kullanarak bu sabit disk sürücüsü anakartla bağlantısı ile sınırlı kalmayacak ve şu anda bir mekanik sabit disk sürücüsü için SATA 2.0 üzerinden SATA 3.0 seçmek için gerçek bir gerekçe yok (SSD’ler başka bir konudur).

Kompakt, hafif ambalajı ve ileri tasarımı ile F1 sürücü, yüksek yoğunluklu uygulamalar için birçok avantaj sunar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?