Örgüye Yeni Başlayanlar İçin

Örgüye Yeni Başlayanlar İçin

Yeni Başlayanlar İçin Örgüde Püf Noktaları, Örgü örmek bir hobi, zevk ve ihtiyaçların giderildiği bir aktivitedir. Örgü örerek stresinizi atabilir ve yeni modelleri deneyerek yeni bir şey ortaya koymanın zevkini tadabilirsiniz. Örgü örmeye yeni başladıysanız, çeşitli ipuçlarını uygulayarak daha kolay ve pratik şekilde uygulayabileceksiniz. Yeni Başlayanlar İçin Örgüde İpuçları * Örgü anlatımlarında belirtilmiş olan ilmek […]

Yeni Başlayanlar İçin Örgüde Püf Noktaları, Örgü örmek bir hobi, zevk ve ihtiyaçların giderildiği bir aktivitedir. Örgü örerek stresinizi atabilir ve yeni modelleri deneyerek yeni bir şey ortaya koymanın zevkini tadabilirsiniz. Örgü örmeye yeni başladıysanız, çeşitli ipuçlarını uygulayarak daha kolay ve pratik şekilde uygulayabileceksiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Örgüde İpuçları

* Örgü anlatımlarında belirtilmiş olan ilmek ve cm hesaplarını daha kolay yapabilmek için, kullanılacak ipi iyi tanımak ve bir parça örnek örerek kaç cm ipten kaç ilmek çıkacağını tespit edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ürünleri tasarlayabilmek için kaç top ip harcayacağınızı öğrenmiş olursunuz.

* Bu tespiti yapabilmenin en önemli yanlarından bir tanesi, yumakların üzerinde belirtilen ölçülerin, sizin tasarlamış olduğunuz örgü modeliyle aynı ip miktarını tutmamasıdır. Ayrıca model farklılığı olmasa bile elinizin ayarından dolayı daha bol örerseniz daha çok ip harcarsınız. Son olarak ipinize uygun olmayan şiş modeli daha çok ip harcamanıza neden olmaktadır.

* Bu nedenle örgü dergileri ve kitaplarından uygulamış olduğunuz modeller için kullanılacak olan iplerin aynısını seçmeli ve aynı şişleri seçmelisiniz. Zamanla örgü örerek el alışkanlığınız ve göz kararınız ne kadar ip için hangi modelin örülebileceğini öğrenmiş olacaksınız.

* Son olarak kol gibi sonradan dikilerek bir araya getirilecek olan parçaların çok özenli hazırlanması gerekmektedir. Burada örgümüzün ilk ve son ilmeklerini düz şekilde örmeliyiz, bu sayede bu bölgelerde bulunan dikişler uyumlu ve kolay olur. Aksi taktirde desenli modellerde parçalar denk gelmeyebilir.

* Hırka gibi düğmeli ürünlerden tercih edecekseniz düğme deliklerini, düğmeleri almadan açmayınız. Düğme modelleri çok fazla çeşitlilik göstereceğinden, düğmenizi aldıktan sonra buna uygun ilik açmanız en doğrusudur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?