Oyuncak Seçimi: Eğitici Masalcı  Tırtıl

Oyuncak Seçimi: Eğitici Masalcı Tırtıl

Bugün sizlere oğlumun çok sevdiği oyuncağı eğitici masalcı tırtıldan söz etmek istiyorum. Oğlum 6 aylık olduğunda onu hem eğlendirecek hem de eğitecek, diğer taraftan da işitsel, görsel ve sözel yeteneklerini geliştirecek bir oyuncak arayışına girdim. Sonunda masalcı tırtıl ismindeki fisher-price markasına ait eğitici sesli kitap şeklindeki oyuncağı satın almaya karar verdim. İnternet üzerinden sipariş verdim ve birkaç gün sonra […]

Bugün sizlere oğlumun çok sevdiği oyuncağı eğitici masalcı tırtıldan söz etmek istiyorum.

Oğlum 6 aylık olduğunda onu hem eğlendirecek hem de eğitecek, diğer taraftan da işitsel, görsel ve sözel yeteneklerini geliştirecek bir oyuncak arayışına girdim. Sonunda masalcı tırtıl ismindeki fisher-price markasına ait eğitici sesli kitap şeklindeki oyuncağı satın almaya karar verdim. İnternet üzerinden sipariş verdim ve birkaç gün sonra elime ulaştı. Oyuncağı incelediğimde çok doğru bir karar vermişim diye düşündüm.

Bu müzikli oyuncak kitap 6 tane çocuk şarkısı( Arı vız vız vız, Küçücükken başucumda, Kırmızı balık gölde, Baltalar elimizde, Yağmur yağıyor, Ali Baba”nın çiftliği) söylemekteydi.

Bu şirin tırtıl, sayfalarını çevirdikçe otomatik olarak şarkılar çalmaya başlıyordu ve bu da oğlumu sayfaları çevirmeye teşvik ediyordu, hem de ince motor gelişimi destekleniyor, kitap sevgisi kazanması teşvik edilmiş oluyordu.

Bazı hayvan ve doğa sesleri de var kitapta, mesela koyun sesi, kuş sesi, arı sesi, yağmur sesi çıkarıyor.

Sayı, renk ve harfleri kelimelerle öğreten butonları var. Örneğin 3 ayı, sarı arı gibi.

Resimleri de çok renkli ve güzel, insanın çocukluğuna dönesi geliyor inanın.

 Oğlum şu anda 16 aylık ve bu oyuncak 10 aydır elinden düşürmediği oyuncakları arasında.

Ses yüksekliği de çok iyi kulağa zarar vermeyecek şekilde ayarlanmış, 2 ayrı ses düzeyi mevcut . İş yapmak istediğimde oğlum bu oyuncakla epey bir süre vakit geçirebiliyor.

Herkese tavsiye ederim.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    BİRDE BUNLARA BAKIN

    Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?