İçerik Yazarak Para Kazanma

İçerik Yazarak Para Kazanma

İçerik yazarlığı, son dönemlerde daha fazla ilgi görmeye başladı. Günümüzde tüm geçimini içerik olışturarak temin eden insanlar bile var. Yazı yazarak para kazanmak için, kendiniz bir blog sitesi açıp, buraya her gün düzenli yazılar ekleyerek reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Her gün kişisel websitesine kaliteli bir yazı ekleyen bir blog sahibi, 1 yılın sonunda az da olsa reklam geliri elde etmeye başlayacaktır. Tabiki özgün ve seo uyumlu içerikler üretmek şartıyla.

Bu işe ilk başladığınızda sitenizi sadece 5-6 kişi ziyaret ediyor olabilir. Bunu önemsemeden sabırlı bir şekilde çalışırsanız 1 yılın sonunda ziyaretçi sayınızın sizi tatmin edecek bir sayıya yükseldiğini görebileceksiniz. Önemli olan istikrarlı bir şekilde yolunuza devam etmenizdir.

İçerik üreterek hemen gelir elde etmek istiyorum diyenler içinse bu linkteki site gibi makale yazma siteleri var. Sitede uzmanlık alanınıza göre makale yazıp para kazanabilirsiniz. Linkteki siteye kayıt olduktan sonra hemen yazmaya başlayarak para kazanmanız mümkün.

Sitede size özel panelden fiyatı belirlenmiş istediğiniz konuları içeren makaleleri seçme olanağınız var. Fakat verilen ücretler sizi pek tatmin etmeyebilir. 100 kelimeye 0,5-0,75 lira gibi çok cüzi rakamalar veriyorlar. Edit:Site ile ilgili şikayet var sitesine çok fazla şikayet yazısı yazılmış, bunu da burada belirteyim.Beğendiğim başka makale sitelerini de bu yazımı her güncellediğimde eklemeyi düşünüyorum buraya. Bu ilki olsun.

icerikbulutu.com sitesi de dijital içerik oluşturarak para kazanmak isteyenler için en güvenilir sitelerden birisi. Bazı makale siteleri gibi emeğinize göz dikmiyor. Ödemeleriniz bire bir yatırılıyor.

Bu siteye daha önceden yazmış olduğunuz güzel yazılarınız varsa bunları örnek göstererek yazarlık talep edebilirsiniz. Forumlarda arattığınız zaman içerikbulutu.com sitesi ile ilgili herhangi bir olumsuz yoruma rastlamazsınız.

Yazarlım yapmayı düşünebileceğiniz bşr diğer site ise web editöryal sitesi olabilir. Yeni yazarlara 100 kelime için 2 TL ödüyor. Bence hala az, ama piyasa ortalamasına göre iyi bir fiyat diyebiliriz. Siteye yazarlık başvurusu yapmak için Web Editöryal Kayıt linkine tıklayarak, ilgili formu doldurabilirsiniz.


Karyier.com, yenibiris.com gibi iş bulma sitelerindeki içerik yazarlığı ilanlarına başvurmak da mantıklı bir seçenek olabilir. Tabi hemen bir günde bu sitelerden iş bulmayı beklemeyin, sabırlı olup sık sık ilanlara bakın. Biraz çaba sarfettikten sonra, istediğiniz yazarlık işini bulabileceğinizden emin olun.

Herkese bol kazançlar dileyerek yazımı burada noktalıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ