İçerik Yazarak Para Kazanma

İçerik Yazarak Para Kazanma

İçerik yazarlığı, son dönemlerde daha fazla ilgi görmeye başladı. Günümüzde tüm geçimini içerik oluşturarak temin eden insanlar bile var. Yazı yazarak para kazanmak için, kendiniz bir blog sitesi açıp, buraya her gün düzenli yazılar ekleyerek reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Her gün kişisel websitesine kaliteli bir yazı ekleyen bir blog sahibi, 1 yılın sonunda az da […]

İçerik yazarlığı, son dönemlerde daha fazla ilgi görmeye başladı. Günümüzde tüm geçimini içerik oluşturarak temin eden insanlar bile var. Yazı yazarak para kazanmak için, kendiniz bir blog sitesi açıp, buraya her gün düzenli yazılar ekleyerek reklam gelirleri elde edebilirsiniz.

Her gün kişisel websitesine kaliteli bir yazı ekleyen bir blog sahibi, 1 yılın sonunda az da olsa reklam geliri elde etmeye başlayacaktır. Tabiki özgün kaliteli ve seo uyumlu içerikler üretmek şartıyla.

Bu işe ilk başladığınızda sitenizi sadece 5-6 kişi ziyaret ediyor olabilir. Bunu önemsemeden sabırlı bir şekilde çalışırsanız 1 yılın sonunda ziyaretçi sayınızın sizi tatmin edecek bir sayıya yükseldiğini görebileceksiniz. Önemli olan istikrarlı bir şekilde yolunuza devam etmenizdir. Azimle yazmaya devam ettiğiniz sürece, gelir elde etmemek için hiç bir sebep yok.

İçerik üreterek hemen gelir elde etmek istiyorum diyenler içinse makale yazma siteleri var. Şimdi emeğinizin karşılığını alabileceğiniz, bu işi en iyi şekilde yapan bazı sitelerden söz etmek istiyorum. Bunlardan ilki icerikbulutu.com sitesi.. Bu platform dijital içerik oluşturarak para kazanmak isteyenler için en güvenilir sitelerden birisi. Bazı makale siteleri gibi emeğinize göz dikmiyor,  ödemeleriniz bire bir yatırılıyor. Bu siteye daha önceden yazmış olduğunuz güzel yazılarınız varsa bunları örnek göstererek yazarlık talep edebilirsiniz. Forumlarda arattığınız zaman içerikbulutu.com sitesi ile ilgili herhangi bir olumsuz yoruma rastlamazsınız.

Yazarlık yapmayı düşünebileceğiniz bir diğer platform ise web editöryal sitesi olabilir. Yeni yazarlara 100 kelime için 2 TL ödediğini söylüyor sitede. Bence hala az, ama piyasa ortalamasına göre yine de iyi bir fiyat diyebiliriz. Siteye yazarlık başvurusu yapmak için sayfalarındaki kayıt formunu doldurabilirsiniz. Sonrasında sizden örnek bir içerik üretmeniz istenecek ve beğenilirse sizin adınızla ücret verilmeden sitede yayınlanacak. Sitedeki açıklamalardan edindiğim bilgilere göre, aldığınız ilk işlerde 100 kelimeye 1 TL verdikletini ve hızlı bir şekilde bu rakamı 2 TL’ye yükselttiklerini söylüyorlar. Bu sitenin yazarlık paneli yok ve işleri mail üzerinden alıp teslim ediyorsunuz.

İçerik yazarları için freelance olarak yazabilecekleri diğer bir güvenilir platform icerikevreni.com. Bu site de içerik bulutuna benzer bir panele sahip güzel bir yazarlık sitesi, başvuru yapıp şansınızı deneyebilirsiniz.

İçerik yazabileceğiniz diğer bir platform ise bilgiustam.com. Bu site kendi bünyesinde yayınlamak üzere içerik yazarlarına belli bir ücret ödüyor. Ücretler yazdığınız yazının kalitesine değişiyor. Henüz bu siteye herhangi bir yazı göndermedim. Yazıp gönderdikten sonra izlenimlerimi burada sizinle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Edit: 2 adet içeriğim bilgiustam.com’da yayınladı. Benim yazılarıma verdikleri yaklaşık ücret 1,25TL/100 kelime idi. Başka yazarların ne kadar aldıklarını bilemediğimden kesin bir bilgi vermem mümkün değil.

Karyier.com, yenibiris.com gibi iş bulma sitelerindeki içerik yazarlığı ilanlarına başvurmak da mantıklı bir seçenek olabilir. Tabi hemen bir günde bu sitelerden iş bulmayı beklemeyin, sabırlı olup sık sık ilanlara bakın. Biraz çaba sarfettikten sonra, istediğiniz yazarlık işini bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Yazı işi bulabileceğiniz diğer bir platform türü ise webmaster forumlarıdır. r10.net, wmaraci.com gibi webmaster forumlarında içerik yazımı ile ilgili pek çok iş ilanı görebilirsiniz. İlan sahipleriyle iletişime geçerek şansınızı deneyebilirsiniz. Genellikle bu platformlarda 100 kelimeye 1-1,5 TL gibi rakamlarla iş yapabilirsiniz. Eğer İngilizceniz varsa 100 kelime için 3-4 TL gibi daha yüksek fiyatlara içerik yazabileceğinizi söyleyebiliriz.

Şimdilik bu kadar… Herkese bol kazançlar dileyerek yazımı burada noktalıyorum. Aşağıya yorum yazarak konuya katkıda bulunmayı ve diğer arkadaşlara yazarlıkla ilgili iş fikirleri sunmayı ihmal etmeyin lütfen.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?