Lingusta İngilizce Eğitim Seti

Lingusta İngilizce Eğitim Seti

İngilizce konuşmayı öğrenmek için kullanılabilecek en kolay metod bana göre. Başlangıç ve ileri ingilizce olmak üzere iki adet setleri var. Ben başlangıç setini satın aldım ve şu anda 29. derse geldim. Tavsiye eder miyim? Evet ederim.  Ancak hiç İngilizce bilmeyen biri bu setle zorlanabilir. Bana göre en az elementary düzeyinde ingilizce temeli olanda fayda sağlayabilir.

Edit: Arkadaşlar setin tamamnını bir kez dinleyip, çalıştım. Gerçekten de bu eğitim setinin özenle hazırlanmış ve fayda sağlayan bir set olduğunu söyleyebilirim. İleri ingilizce setini de almayı düşünüyordum aslında; fakat şu anda vazgeçmiş bulunuyorum. İtiraf etmeliyim ki, dersleri dinlerken sıkılıyorum artık. Dinle, tekarar et yöntemi benim öğrenme şeklime hitap etmiyormuş, onu anladım seti çalışırken. Seti almaya karar verirken bunu da dikkate almanızı tavsiye ediyorum bu sebeple.

Peki seti bitirmek bana ne kattı? Bunu merak ettiğinizi ve yazmamı beklediğinizi biliyorum. O yüzden de hemen açıklayayım. Setin en büyük katkısı, kelimelerin telaffuzu konusunda oldu diyebilirim. Zaten seviye olarak B1 düzeyinde ingilizce bilgisine sahibim, seti bitirince de aynı yerdeyim, yani lingusta reklamlarında söylendiği gibi IELTS sınavının dinleme ve konuşma bölümlerini geçecek seviyeye gelmek şöyle dursun, yanına dahi yaklaşamadım :-). Ama gerçekten faydaları var; benim konuşma yeteneğimi geliştirdi, konuşma konusunda kendime olan güvenimi artırdı ve artık temel konularda kendimi daha rahat ifade edebiliyorum. Kelimeleri de çok daha düzgün telaffuz etmeye başladım.

Başlangıç seti, herbiri yaklaşık 30 dakika süren toplam 99 dersten oluşuyor. Ayrıca her bir dersin içerdiği yeni kelimelerden oluşan 3-5 dakikalık okuma dersleri var. Sitelerinde hergün gün atlamadan bir ders dinlemek gerektiği yazıyor.  Şu anda ben de öyle çalışıyorum. Şimdilik dinlediğim 28 ders sonrasında telaffuz konusunda yol katedebildiğimi hissedebiliyorum.

Set çok kaliteli ve belli bir seviyeye geleceğiniz muhakak. Ancak reklamında dendiği gibi IELTS gibi olağanüstü zor bir sınavın speaking ve reading kısmından B2 garantisi biraz fazla olmuş, pek inandırıcı gelmiyor kulağa.Fiyatı da şu anda 367 TL, hem de kapıda ödeme seçeneği var. Kargoyala Mp3 playere yüklü olarak geliyor, bir de okuma kitabı var küçük.

Application store ve apple store için de mail yolu ile size kullanıcı adı ve şifresi gönderiyorlar.  Bu şekilde uygulama üzerinden de tablet veya cep telefonuyla da dinleyebiliyorsunuz.

Bütün dersleri dinledikten sonra bu yazımı güncellemeyi düşünüyorum.  Sitelerinde başlangıç setine ait ilk 7 dersi ve 99. dersi ücretsiz sunuyorlar.
Başlangıç seti için ücretsiz derslere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Lingusta Ücretsiz 1. Ders
Lingusta Ücretsiz 2. Ders
Lingusta Ücretsiz 3. Ders
Lingusta Ücretsiz 4. Ders
Lingusta Ücretsiz 5. Ders
Lingusta Ücretsiz 6. Ders
Lingusta Ücretsiz 7. Ders
Lingusta örnek okuma dersi 1

Bütün dersleri dinledikten sonra varacağınız seviyeyi test etmek için de 99. dersi dinleyebilirsiniz.
Lingusta Ücretsiz 99. Ders

İleri ingilizce setine ait örnek derse ise aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz.
Lingusta İleri İngilizce 1

Arkadaşlar soru ve görüşlerinizi aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

Lingusta Android Uygulaması Görüntüleri

Lingusta Android Uygulaması

99 ders, 3 faza bölünmüş.
Lingusta App

Uygulamadan dersi dinlerken cep telefonunda işlem yaparsanız, malesef dinlediğiniz ders yarıda kesiliyor.
Lingusta Uygulaması

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Emre dedi ki:

  İyi günler

  MP3 playere yüklü gelen dersleri bilgisayarımıza kopyalayabiliyor muyuz ?

  1. Aile Dergisi dedi ki:

   Ne yazık ki şifrelenmiş olduğu için bilgisayara kopyaladığınızda dosyalar çalışmıyor.

 2. Fatma Nur dedi ki:

  Acaba lingusta eğitim setini satmak isteyen var mı bana ulaşabilir mi f.nurr223@gmail.com

  1. R dedi ki:

   MP3 OLANI VEREBİLİRİM

 3. Menderes dedi ki:

  Lungusta satan varsa alabilirim. Cep
  05453500021

BİR YORUM YAZ