Lingusta İngilizce Eğitim Seti

Lingusta İngilizce Eğitim Seti

İngilizce konuşmayı öğrenmek için kullanılabilecek en kolay metod bana göre. Başlangıç ve ileri ingilizce olmak üzere iki adet setleri var. Ben başlangıç setini satın aldım ve şu anda 29. derse geldim. Tavsiye eder miyim? Evet ederim.  Ancak hiç İngilizce bilmeyen biri bu setle zorlanabilir. Bana göre en az elementary düzeyinde ingilizce temeli olanda fayda sağlayabilir. […]

İngilizce konuşmayı öğrenmek için kullanılabilecek en kolay metod bana göre. Başlangıç ve ileri ingilizce olmak üzere iki adet setleri var. Ben başlangıç setini satın aldım ve şu anda 29. derse geldim. Tavsiye eder miyim? Evet ederim.  Ancak hiç İngilizce bilmeyen biri bu setle zorlanabilir. Bana göre en az elementary düzeyinde ingilizce temeli olanda fayda sağlayabilir.

Edit: Arkadaşlar setin tamamnını bir kez dinleyip, çalıştım. Gerçekten de bu eğitim setinin özenle hazırlanmış ve fayda sağlayan bir set olduğunu söyleyebilirim. İleri ingilizce setini de almayı düşünüyordum aslında; fakat şu anda vazgeçmiş bulunuyorum. İtiraf etmeliyim ki, dersleri dinlerken sıkılıyorum artık. Dinle, tekarar et yöntemi benim öğrenme şeklime hitap etmiyormuş, onu anladım seti çalışırken. Seti almaya karar verirken bunu da dikkate almanızı tavsiye ediyorum bu sebeple.

Peki seti bitirmek bana ne kattı? Bunu merak ettiğinizi ve yazmamı beklediğinizi biliyorum. O yüzden de hemen açıklayayım. Setin en büyük katkısı, kelimelerin telaffuzu konusunda oldu diyebilirim. Zaten seviye olarak B1 düzeyinde ingilizce bilgisine sahibim, seti bitirince de aynı yerdeyim, yani IELTS sınavının dinleme ve konuşma bölümlerini geçecek seviyeye gelmek biraz ütopya diyebilirim :-). Ama gerçekten birçok faydası var; benim konuşma yeteneğimi geliştirdi, konuşma konusunda kendime olan güvenimi artırdı ve artık temel konularda kendimi daha rahat ifade edebiliyorum. Kelimeleri de çok daha düzgün telaffuz etmeye başladım.

Başlangıç seti, herbiri yaklaşık 30 dakika süren toplam 99 dersten oluşuyor. Ayrıca her bir dersin içerdiği yeni kelimelerden oluşan 3-5 dakikalık okuma dersleri var. Sitelerinde hergün gün atlamadan bir ders dinlemek gerektiği yazıyor.  Şu anda ben de öyle çalışıyorum. Şimdilik dinlediğim 28 ders sonrasında telaffuz konusunda yol katedebildiğimi hissedebiliyorum.

Set çok kaliteli ve belli bir seviyeye geleceğiniz muhakak. Fiyatı da ingilizce kuralarına kıyasla makul. Ayrıca kapıda ödeme seçeneği de var. Kargoyala Mp3 playere yüklü olarak geliyor, bir de okuma kitabı var küçük.

Application store ve apple store için de mail yolu ile size kullanıcı adı ve şifresi gönderiyorlar.  Bu şekilde uygulama üzerinden de tablet veya cep telefonuyla da dinleyebiliyorsunuz.

Bütün dersleri dinledikten sonra bu yazımı güncellemeyi düşünüyorum.  Sitelerinde başlangıç setine ait ilk 7 dersi ve 99. dersi ücretsiz sunuyorlar.
Başlangıç seti için ücretsiz derslere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Lingusta Ücretsiz 1. Ders
Lingusta Ücretsiz 2. Ders
Lingusta Ücretsiz 3. Ders
Lingusta Ücretsiz 4. Ders
Lingusta Ücretsiz 5. Ders
Lingusta Ücretsiz 6. Ders
Lingusta Ücretsiz 7. Ders
Lingusta örnek okuma dersi 1

Bütün dersleri dinledikten sonra varacağınız seviyeyi test etmek için de 99. dersi dinleyebilirsiniz.
Lingusta Ücretsiz 99. Ders

İleri ingilizce setine ait örnek derse ise aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz.
Lingusta İleri İngilizce 1

Arkadaşlar soru ve görüşlerinizi aşağıda yorum kısmına yazabilirsiniz.

Lingusta Android Uygulaması Görüntüleri

Lingusta Android Uygulaması

99 ders, 3 faza bölünmüş.
Lingusta App

Uygulamadan dersi dinlerken cep telefonunda işlem yaparsanız, malesef dinlediğiniz ders yarıda kesiliyor.
Lingusta Uygulaması

Önemli Not: Bu eğitim seti kişiye özel lisanslı olarak satıldığı için 2. el satışı yasaktır. Lütfen bu tür yorumlar yapmayınız, yayınlanmayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

9 yorum

  1. Ben lingusta ingilizce başlangıç setini 2017 de aldım çok da memnun kaldım. Fakat kitapçığı incelesin diye birine verdim geri alamadım. Kitapçığı nasıl tedarik edebilirim veya telefonuma indirebilirim.

  2. Ben lingusta ingilizce başlangıç setini 2017 de aldım çok da memnun kaldım. Fakat kitapçığı incelesin diye birine verdim geri alamadım. Kitapçığı nasıl tedarik edebilirim veya telefonuma indirebilirim.

  3. Abi ben kayıt oldum ücretsiz değilmi abi çok korkuyorum Gmail felan 1 ders geldi satın aldığımdan korkuyorum

    • Evet aynen, satın aldıktan sonra arayıp uygulama şifresi istemeniz gerekiyor. Mail adresinize sadece kullandığınız telefonda çalışan uygulama şifresi geliyor. Sadece tek cihazda uygulamaya giriş yapılabiliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?