Kolay Sünnet: Plastik Klamp Yöntemi

Kolay Sünnet: Plastik Klamp Yöntemi

Plastik kıskaç yöntemiyle yapılan sünnette çocuğa genel anestezi verilmemesi çok önemli bir avantajdır.  Çocuğun ağrı duymaması için bölgesel uyuşturma yapılır böylece çocuk sadece uyuşturma sırasında yapılan iğneler nedeniyle çok az ve kısa süreli bir ağrı duyar. Sünnet yağılırken ise hiç ağrı duymaz.  Nasıl Yapılır? Gerekli temizlikler yapıldıktan sonra steril ve tek kullanımlık olan plastik huni […]

Plastik kıskaç yöntemiyle yapılan sünnette çocuğa genel anestezi verilmemesi çok önemli bir avantajdır.  Çocuğun ağrı duymaması için bölgesel uyuşturma yapılır böylece çocuk sadece uyuşturma sırasında yapılan iğneler nedeniyle çok az ve kısa süreli bir ağrı duyar. Sünnet yağılırken ise hiç ağrı duymaz. 

Nasıl Yapılır?

  • Gerekli temizlikler yapıldıktan sonra steril ve tek kullanımlık olan plastik huni şeklindeki aparat pipi ile sünnet derisi arasına yerleştirilir.
  • Sünnet derisi kesilecek kısımdan işaretlenir.
  • Üzerine de işaretlenen çizgiye kadar başka bir plastik yerleştirilip iki plastik birbirine kilitlenir.
  • Bu şekilde sünnet derisi iki plastik arasınd sıkıştırılmış olur.

Dış plastiğin alt sınırından itibaren sünnet derisi steril bir bistüri ile kesilip çıkartılır.Böylece işlem tamamlanmış olur.
Bu yöntemde kozmetik sonuçlar oldukça iyidir. Plastik klips sünnetten sonra 4-5 gün takılı kalır. Klipsteki kilit mekanizmasını açmak olanaksızdır ancak doktor tarafından kesilip çıkartılabilir. Yöntemin en önemli avantajlarından biri de dikiş atılmamasıdır. Küçük bebeklerde dahi genel anestezinin risklerine girmede 5 dakikada yapılabilmesi yöntemin gün geçtikçe daha sıklıkla kullanılmasına sebep olan başka bir etkendir.

Sünnet sonrası doktorun önereceği ağrı kesiciler 2-3 saatte bir çocuğa verilir çünkü bölgesel anestezinin etkisi geçtiğinde artık çocuk ağrı hissetmeye başlayacaktır. 4-5 gün sonra da plastik kıskaç doktor tarafından çıkartılır. Çıkarma esnasında çocuk bir miktar ağrı hisseder.  Kısa bir süre sonra bölge tamamen iyileşir

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?