Kışın Zayıflamak İçin Önemli İpuçları

Kışın Zayıflamak İçin Önemli İpuçları

Bu yazımızda vereceğimiz ip uçlarına dikkat ederek, hem sağlıklı besin kaynaklarından yararlanıp hem de sağlıklı zayıflayarak yaza fit ve dinç bir vücut ile girebilirsiniz. Kış aylarında dışarıda fazla zaman geçirmeyip sıcak ve kapalı ortamlarda harcanan vakitlerde biriken kilolarınızdan artık rahatça kurtulabilirsiniz. Kapalı ortamlarda geçirdiğiniz her vakit hareket etmeniz de kısıtlamalara yol açar. Hareketsizlik vücudunuzda toplanmış […]

Bu yazımızda vereceğimiz ip uçlarına dikkat ederek, hem sağlıklı besin kaynaklarından yararlanıp hem de sağlıklı zayıflayarak yaza fit ve dinç bir vücut ile girebilirsiniz. Kış aylarında dışarıda fazla zaman geçirmeyip sıcak ve kapalı ortamlarda harcanan vakitlerde biriken kilolarınızdan artık rahatça kurtulabilirsiniz.

Kapalı ortamlarda geçirdiğiniz her vakit hareket etmeniz de kısıtlamalara yol açar. Hareketsizlik vücudunuzda toplanmış olan yağların yakılmasını önleyip yediğiniz yemekten aldığınız besinlerden yararlanmanızı engeller.
​​​​​
Bir kişi ortalama olarak gün de 1800 kalori almalıdır ve şuan size sunacağımız önerilere uyarak, bu kaloriyi alabilirsiniz. Kış aylarında günün kısa olması daha az yemek yememizi sağlıyor bu da bir günde daha az kalori almamızı yardım eder. Daha az kalori alarak zayıflamanız daha olanaklı hale gelir.

Vücuttaki Yağ Hücreleri ve Zayıflama

Vücutta 2 tip yağ hücresi bulunur. Beyaz yağ hücreleri bireyin kilo almasını sağlarken, kahverengi yağ hücreleri ise yağları daha kısa sürede yakarak vücudun ısısını daha bir denge de tutmaya çalışır. Kış aylarında vücudunuz üşüdüğü anda kahverengi hücreler harekete geçerek vücut ısınızı dengelemeye çalışır. Kahverengi hücrelerin harekete geçmesi ile beyaz yağ hücreleri yakılmaya başlanır ve bu şekilde enerji (ATP) ortaya çıkar.

Kilo Vermek İçin Sebze Tüketimi

Kış aylarının soğuk havasının etkisiyle kahverengi yağ hücrelerinin işlevi yanı sıra kışın yetişen sebzeler ile de kilo vermeniz mümkündür. Kışın yetişen sebzeleri kullanarak ve kahverengi yağ hücrelerinden işlevinden yararlanmak suretiyle daha hızlı bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz.

Kış aylarında yetişen sebzelerinden önereceğimiz şunlardır; Karalahana, beyaz lahana, pazı, semiz otu, ıspanak, pırasa besin değeri olarak hem yüksek olup hem de sizin için sağlıklı bir diyet ortaya çıkaracaktır. Saydığımız tarzda ki kök bitkileri kilo kaybında önemli yardımcınız olacaktır.

Diyet yaparken light ürünlere dikkat etmeniz gereklidir. Çünkü normal ürünlere göre içerisinde %25 daha az enerji bulunmaktadır. Light besinlerin üretim amacı yağ ve şeker miktarını azaltarak içinde barındırdığı lifler ile daha daha az kalori ile iyi bir doygunluk hissi sağlamasıdır. Diyet yapanlar için önerilen bu ürünlerin kontrolsüz tüketimi de zayıflamadan daha çok kilo almanıza neden olur. Bu yüzden light ürün tüketirken uzaman birine danışmalı, günde ne kadar ve ne sıklıkla tüketmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Bu şekilde saha sağlıklı bir şekilde kilo vermenin mümkün olur.

Zayıflama diyeti yaparken kesinlikle aç kalmayı denemeyin; çünkü aç kalmak vücutta metobolizmayı yavaşlatarak zatıflamanızı zorlaştırır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    BİRDE BUNLARA BAKIN

    Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?