Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Halk dilinde kepçe kulak adı verilen kulak baş ile arasındaki açının fazla olması ile karakterize kulak şekil bozukluğu genellikle doğuştan vardır. Kepçe kulak 6 yaşından sonra tedavi edilebilir. Okula başlamadan bu durumun düzeltilmesi çok önemlidir. Çünkü okulda kulağı nedeniyle akranlarının dalga geçmesi, isim takması sonucu çocukta ruhsal çöküntü ortaya çıkabilir. Çocuk kendini sosyal ortamlardan soyutlayabilir. […]

Halk dilinde kepçe kulak adı verilen kulak baş ile arasındaki açının fazla olması ile karakterize kulak şekil bozukluğu genellikle doğuştan vardır.

Kepçe kulak 6 yaşından sonra tedavi edilebilir. Okula başlamadan bu durumun düzeltilmesi çok önemlidir. Çünkü okulda kulağı nedeniyle akranlarının dalga geçmesi, isim takması sonucu çocukta ruhsal çöküntü ortaya çıkabilir. Çocuk kendini sosyal ortamlardan soyutlayabilir.

Tedavisi küçük bir cerrahi operasyonla deformitenin düzeltilmesidir. Ameliyat bir plastik cerrahi doktoru tarafından yapılır. Kulaktan bir miktar kıkırdak doku kesilerek çıkarılır ve böylece kulak kafaya yaklaştırılır. Kıkırdak kanlanması az olan bir  doku olduğu için ameliyat işinin ehli ve tecrübeli iyi bir cerrah tarafından yapılmalıdır.Çocuklarda operasyon için genel anestezi verilir. Ameliyattan sonra çocuk bir süre saç bandı takmalıdır. Ameliyattan sonra enfeksiyon kapmaması için dikiş yeri temşz tutulmalı ve antibiyotik kullanılmalıdır.

Ameliyat sadece çocuklara yapılmaz, kulağının şeklinden ve duruşundan rahatsızlık duyan her yaştan kadın ve erkek bu operasyonu yaptırabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?