Google Adsense Kaydı

Google Adsense Kaydı

Google adsense’ye kayıt yaptırmak için çabalamayan web sitesi sahibi sayısı çok azdır. ailedergisi.com ekibi olarak biz de sitemizi adsense’ye kaydettirdik. Bazı forumlarda okuduğunuz gibi bu kayıt işi öyle çok zor da olmadı. 2-3 aylık her gün, düzenli, özgün ve kaliteli içerik ekleme sürecinden sonra iletişim, yasal uyarı,hakkımızda ve gizlilik politikası sayfalarımızı ekledik. SSL sertifikamızı sitemize […]

Google adsense’ye kayıt yaptırmak için çabalamayan web sitesi sahibi sayısı çok azdır. ailedergisi.com ekibi olarak biz de sitemizi adsense’ye kaydettirdik. Bazı forumlarda okuduğunuz gibi bu kayıt işi öyle çok zor da olmadı.

Google adsense nedir

2-3 aylık her gün, düzenli, özgün ve kaliteli içerik ekleme sürecinden sonra iletişim, yasal uyarı,hakkımızda ve gizlilik politikası sayfalarımızı ekledik. SSL sertifikamızı sitemize tanımladık. Sonra da gmail hesabı açarak adsense’ye başvurduk.

Merak edenler için adsense’den kabul aldığımızda sitemizdeki içerik sayısı 70 taneydi. Günlük tekil ziyaretçi sayımızsa 40’tı.

Adsense’ye başvuru yapıp da, bir türlü kabul alamadık diyen arkadaşlar aşağıya yorum kısmına sorularını yazabilirler.

Adsense’den kabul alıp reklamları sitemize yerleştirmekle iş bitmiyor. O reklamlar yeterli tık almıyorsa tabi siz de para kazanamıyorsunuz.

Çok sayıda ziyaretçi trafiğiniz olmasına rağmen, ziyaretçiler sitenizde çok kısa sürelerle vakit geçiriyorlarsa reklamlara tıklama olasılıkları da o oranda düşük oluyor.

Tık alabilmek için ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri süreleri uzatabilmenin yollarını araştırmanız ve sitenizde uygulamanız gerekiyor.

Ne kadar çok ve sitede uzun süre kalan ziyaretçiniz varsa sonuçlar da o derece verimli oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?