Çocuklarda Öksürüğe Ne iyi Gelir?

Çocuklarda Öksürüğe Ne iyi Gelir?

Çocuklarla öksürük oluştuğunda tabiki öncelikle bir hekime başvurmak gerekir. Hekim tarafından önerilen ilaçlar ve diğer şeyler uygulanmasına rağmen halen geçmeyen ve altta yatan başka bir neden de saptanamayan durumlarda aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Tabiki bu karışımlar çok küçük çocuklarda alerjik reaksiyonlara yol açabileceğinden dikkatli olmak gerekir. Özellikle 1 yaş altı bebeklerde balın ölümcül sonuçlara yol açabileceğini unutmamak […]

Çocuklarla öksürük oluştuğunda tabiki öncelikle bir hekime başvurmak gerekir. Hekim tarafından önerilen ilaçlar ve diğer şeyler uygulanmasına rağmen halen geçmeyen ve altta yatan başka bir neden de saptanamayan durumlarda aşağıdakileri deneyebilirsiniz. Tabiki bu karışımlar çok küçük çocuklarda alerjik reaksiyonlara yol açabileceğinden dikkatli olmak gerekir. Özellikle 1 yaş altı bebeklerde balın ölümcül sonuçlara yol açabileceğini unutmamak gerekir.

  1. Siyah turpu yıkadıktan sonra üst kısmını kapak gibi kesip turpun ortasını oyuyoruz. Oluşan boşluğa bal dolduruyoruz.  Bu şekilde en az 6 saat oda sıcaklığında beklettiğimiz turpun ortasında biriken sıvıyı bir şurup gibi çocuğumuza sabah akşam 10 gün boyunca içiriyoruz.
  1. Taze zencefili yıkayıp soyduktan sonra küçük küçük doğrayın.  Küçük bir kavanozun içine koyup üstüne bal dökün. Bu karışımı buzdolabına koyup bekletin. Kullanacağınız zaman karışımdan 2 yemek kaşığı alıp su bardağına koyun.  Üzerine küçük bir dilim limon ve ılık su ilave edip çocuğunuza içirin. Bu kürü 3 ay boyunca buzdolabında saklamanız mümkün. Bazı anneler toz zencefil kullanmaktadır. Biz bunu önermiyoruz çünkü toz zencefil çok alerjik bir yapıya sahiptir ve öksürüğün şiddetlenmesine ve başka sağlık sorunlarını ortaya çıkmasına neden olabilir.
  2. Gece uyumadan önce ayak tabanlarına Vicks VapoRub sürüp çorap giydirmek de etkili olabilir. Ancak bu ürün çok alerjik bir yapıda olduğu için 3 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır. Büyük çocuklarda da alerji riskine karşı başlangıçta çok az miktarlarda sürerek test edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?