Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İÇİNDEKİLER Vücut Yapısına Göre Çanta Seçimi1)Zayıf ve Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Çanta Almalılar?2)Kısa Boylu Kadınlar Hangi Model Çanta Almalılar Çantalar, dolaplarımızdaki en işlevsel ve en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer alıyor. Değerli eşyalarımızı taşımamızda ve onları kötü hava şartları, hasar ve hırsızlıktan korumamızda hayati önem taşımalarının yanı sıra dış görünüşümüzü tamamlayıcı ek bir aksesuar olarak […]

Çantalar, dolaplarımızdaki en işlevsel ve en çok kullanılan aksesuarlar arasında yer alıyor. Değerli eşyalarımızı taşımamızda ve onları kötü hava şartları, hasar ve hırsızlıktan korumamızda hayati önem taşımalarının yanı sıra dış görünüşümüzü tamamlayıcı ek bir aksesuar olarak işlev görüyorlar.

Günümüzde, teknolojideki ilerlemelerle birlikte her üründe olduğu gibi çanta modelleri üretiminde de seri üretime geçilmesiyle birlikte sayısız seçenek biz kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu noktada müşteri, yüzlerce marka ve model arasından seçim yapmakta doğal olarak zorlanıyor. Artık bildiğimiz ve hayal edebileceğimiz, her renk ve modelde bütçemize uygun çok farklı tarzda çanta çeşidine ister internet üzerinden, isterse de mağazalardan rahatlıkla ulaşabiliyor ve satın alabiliyoruz.Fakat yüzlerce model arasından tarzıma, kıyafetimize ve vücut şeklime uygun bir çantayı nasıl seçebilirim diyorsanız tam da doğru yazıyı okuyorsunuz.
Bu yazımızda fiziksel yapınıza uygun çanta seçimini konusunu ayrıntılı bşr şekilde ele aldık. Şimdi alt başlıklar halinde vücut şeklimize göre nasıl çanta seçimi yapmanız gerektiğini hep beraber inceleyelim.

Vücut Yapısına Göre Çanta Seçimi

1)Zayıf ve Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Çanta Almalılar?

Uzun boylu olmak çanta modeli seçiminde bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Eğer hem uzun boylu hem de zayıf bir vücut yapısına sahipseniz neredeyse her çanta modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz ve hepsi vücudunuzla mükemmel bir uyum sağlayaktır. Fakat ince ve uzun bir fiziğe sahipseniz omuzda çapraz taşınan uzun saplı çok küçük olmayan modeller ve clutch çanta dediğimiz sapsız elde taşınan tarzda çantalar sizin için en ideal seçim olacaktır. Vücudunuz ince uzun olduğu için daha da zayıf görünmemek adına ince uzun çantalar yerine yuvarlak modellere yönelin.
Çanta seçimi nasıl yapılmalı

2)Kısa Boylu Kadınlar Hangi Model Çanta Almalılar

Eğer boyunuz kısaysa kullandığınız çanta ile daha uzun boylu bir görünüme kavuşmanız mümkün. Boyunuzun daha uzun görünmesini istiyorsanız kısa saplı, ince uzun ve küçük çanta modellerine yönelmeniz en doğru seçim olacaktır.

3)Kilolu Kadınların Çanta Seçimi Nasıl Olmalı? 
Eğer kilolu ve kalın bir vücuda sahipseniz küçük ve kısa saplı çanta modellerinden kesinlikle kullanmamanız gerekiyor. Kilolu hanımlar büyük modeller tercih ederlerse daha zayıf bir görünüm elde edebilirler. Vücut şeklinizle zıt modellere yönelmek iyi bir fikirdir, yani kiloluysanız ince uzun modeller tercih etmelisiniz.

Eğer kilonuz vücudunuzun sadece alt bölümünde yoğunlaşıyorsa bu durumda omuzda taşıyabileceğiniz kısa saplı bir model kullanmanız ideal olacaktır. Böylece dikkatlerin üst bölgenize yönelmesine ve alt kısımdaki kiloların farkedilmemesine yardım etmiş olursunuz.

Eğer sadece üst kısmınız kalınsa bu durumda uzun saplı ve orta-büyük boy çantalar iyi bir seçim olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

    BİRDE BUNLARA BAKIN

    Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?