Ankara Oyun Grubu

Ankara Oyun Grubu

Merhaba anneler ve babalar, bu yazımda sizlere Ankara’da çocuğunuzla birlikte katılabileceğiniz ebeveynli ya da ebeveynsiz oyun grupları konusunda rehberlik etmek istiyorum. Çünkü çocukların anaokuluna başlamadan önce oyun gruplarına katılması, onların sosyal hayata alışması için büyük bir fırsat olarak önem taşıyor. Ülkemizde henüz çok bilinmeyen oyun grupları Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde olmazsa olmaz okul öncesi aktiviteleri arasında yer almaya başladı bile. Ankara’da son 2-3 senede bu alanda verilen hizmetler gerçekten de çok arttı. Bu da Ankaralı anneler ve bebekleri için son derece iyi bir gelişme oldu. Şimdi Ankara’da hangi semtte hangi kurumlarda oyun gruplarına katılabileceğinizi tek tek inceleyelim.

Ankara Etlik Oyun Grupları

1)Evet arkadaşlar, etlikte sizlere tavsiye edebileceğim oyun evlerinden ilki Etlik Anne Çocuk Oyunevi, bu kurum son derece değerli bir öğretmen arkadaşımız tarafından açılan Etlik’teki ilk oyun evi olma özelliği taşıyor. Sahibesi İngilizce öğretmeni Hande Hanım olduğundan İngilizce oyun gruplarına da katılma olanağınız var. 0-6 yaş çocuklara hizmet veren oyun evi bağcı caddesinde bulunuyor. Oyunevinde açılan ebeveynli/ebeveynsiz oyun gruplarına size uygun olan saatlerde çocuğunuzu götürebilirsiniz. Bana göre kurumda eksik olan şey veli bekleme salonu, çocuğunuzu ebeveynsiz gruba götürdüğünüz takdirde kurum dışında beklemekten başka çareniz yok ne yazık ki 🙁

2)Etlikte çocuğunuzu götürebileceğiniz diğer bir oyun evi ise Edamın Oyun Evi, bu oyun evi hem bir anne hem de çocuk gelişimci Derya Hanım tarafından kurulmuş bir kurum. Etkinlikler hem çocuk hem de anneyi eğlendirecek şekilde titizlikle şeçiliyor. Bu konuda anneleri de en az çocuklar kadar düşünen Derya Hanım’ı tebrik ediyorum. Anne ve babaların çocuklar eğlenirken bekleyebilecekleri masalar bence gayet iyi düşünülmüş. Fatih Sultan mahallesindeki oyun evini ziyaret ederek Derya Hanım’la tanışın derim👌.

Ankara Yenimahalle Oyun Grupları

1) Evet arkadaşlar Yenimahalle’de oyun grubu arıyorsanız eski adıyla Sobee yeni adıyla Yuki Kids Oyun evine mutlaka uğrayın. Sahibesi ilahiyatçı Yasemin Hanım işini gerçekten severek yapan bir eğitimci. Güleryüzlü bir öğretmen eşliğinde eğlenmek isteyen anne ve çocuklar Ragıp Tüzün Caddesinde bulunan oyun evine mutlaka uğrayın der, sonraki oyun grubundan bahsetmeye geçerim.

2)Yenimahalle’de bulunan bir diğer oyun evi Demetevlerde sizleri bekleyen Yağmur Cafe Oyun Evi. Ücretleri son derece uygun ve bütçenizi zorlamayacak makul fiyatlarla etkinlik sunuyorlar. Ben henüz gidip göremediğim için ayrıntılı bilgi veremiyorum kurum hakkında.

Ankara Bahçelievler-Balgat Oyun Grupları

1)Ankara Bahçelievlerde 0-6 yaş çocuklar için okul öncesi öğretmeni Merve Hanım’ın açtığı Aşkitoş çocuk kafesinde ebeveynli ve ebevensiz oyun grupları sizleri bekliyor. Son derece ince bir zevkle döşenmiş mekanın renk uyumuna bayılacaksınız. Oyun evinin tek kusuru park yeri bulamamak, Bahçelinin işlek caddelerinden Taşkent caddesinde bulunması bu sorunun ana nedeni diyebiliriz. Edit: Mekan kapandı.

2)Balgat bölgesine yakın konumda bulunan şirin bir mahalle olan Çiğdem Mahallesi’nde bulunan Curcuna Çocuk Parti Evi belki de Ankara’da ilk kurulan oyun evlerinden. Kurum yeni sahiplerine devredildikten sonra tekrar gitme fırsatım olmadı. Gidenler izlenimlerini yorum bölümüne yazarsa diğer annelerimize büyük fayda sağlamış olacaklar. Lütfen küçük ama değerli yorumlarınızı esirgemeyin sevgili anneler

Ankara Gaziosmanpaşa Oyun Grupları

1) Ankara’da bu işi en profesyonel şekilde yapan Gymboree Gaziosmanoaşa Vedat Dolakay Caddesine çok yakın bir konumda bulunuyor. Kurumun play& music, play& art isimli ebeveynli oyun grupları var. Ayrıca school skills adında ebeveynsiz ve son derece kaliteli her gün olan grupları mevcut. Yalnız şunu aklınızdan çıkarmayın, fiyatları çok yüksek. Ama yine de ücretsiz deneme dersine katılın derim, çünkü bir şey kaybetmezsiniz👍

2)Gaziosmanoaşa’da bulunan Şirin Dünyası parti ve oyun evi de oyun grubu için tercih edilebilecek başka bir mekan. Geniş bir oyun alanı ve top havuzu var. En son kurum devretmişti o yüzden aramadan gitmeyin derim.

Ankara Çayyolu Oyun Grupları

1)Çayyolunda oyun grubu arayanlar ilk iş olarak Muzipo Kids Çocuk Hareket Üssüne gidin diyorum başka birşey demiyorum. Hem sahibeleri Övül ve Ceren Hanım son derece ilgililer,hem de muhteşem bir spor öğretmenleri var, Gökhan bey. Çayyolu fiyatlarına göre son derece uygun fiyatlarla kayıt yaptırabilirsiniz. Saatlik hareket gruplarının yanı sıra hafta içi her gün 4 saatlik Muzip Saatler adu verilen anaokuluna hazırlık gruplarına uzak yakın herkes çocuğunu götürmeli der diğer oyun grubu tavsiyeme geçerim.

2) Çayyolunda diğer bir oyun grubu mekanımız Start Play School. Benim gitme fırsatım olmadı ama gidip de memnun kalmayan pek yok gibi. En iyisi gidip görmek.

3)Kindyroo da Çayyolunda bulunan jimnastik üzerine kurulu bir kurum olarak göze çarpıyor. Muzipo benzeri bir oluşum ama arada bariz fiyat farkı var, Kindyroo daha yüksek fiyatlara sahip.

Ankara Çankaya Oyun Grupları

1) Cinnah’ta Cinnah Yapa Çocuk Kulübü, 3 yaş altı anneli ve 3-5 yaş ebeveynsiz oyun grupları ile kaliteli hizmetiyle sizleri bekliyor. İşini severek yapan sahibesi ve kurum müdüresi Özlem Hanım’la mutlaka tanışmanızı öneriyorum. Gitmeden önce randevu alırsanız, kendisiyle daha rahat tanışabilirsiniz.

Ankara Batıkent Oyun Grupları

1) Batıkentte Bambaşka Atölye ile orf, seramik, ebru, mutfak atölyeleri ve oyun gruplarına katılabilirsiniz. Rajiv Gandi caddesinde bulunan mekan sizleri bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ