WordPress Sitenize Google  Analytics Kodu Ekleme

WordPress Sitenize Google Analytics Kodu Ekleme

Bunun için önce gmail’den hesap açmanız gerekli. Sonra Google Analytics  sayfasına girerek gmail hesabımızla giriş yapmalısınız, daha sonra ise altta yer alan “Kaydol” butonunu tıklayın. Sonraki sayfadaki bölümleri doldurarak “Devam et” butonunu tıklayın.  Kullanıcı sözleşmesini onaylayın ve “Yeni Hesap Oluştur” butonuna tıklayın. Aşağıdakine benzer bir kodu sayfada görüyorsunuzdur. Bu kod her kullanıcı için farklıdır, o […]

Bunun için önce gmail’den hesap açmanız gerekli. Sonra Google Analytics  sayfasına girerek gmail hesabımızla giriş yapmalısınız, daha sonra ise altta yer alan “Kaydol” butonunu tıklayın. Sonraki sayfadaki bölümleri doldurarak “Devam et” butonunu tıklayın.  Kullanıcı sözleşmesini onaylayın ve “Yeni Hesap Oluştur” butonuna tıklayın. Aşağıdakine benzer bir kodu sayfada görüyorsunuzdur.

Bu kod her kullanıcı için farklıdır, o nedenle mutlaka kendinize ait bu gördüğünüz kodu kullanmanız gerekiyor. Bu kodu kopyaladıktan sonra “kaydet ve bitir” diyerek işlemimizi tamamlıyoruz.


Peki Google Analytics kodunu wordpress sitemizede nereye yapıştıracağız?  Wordpress temamızın header. php dosyasına yapıştırmak en kolayı. WordPress admin panelinden Görünüm>>Editor tıklayarak, sağ taraftaki menüden üst kısım- header.php’yi seçiyoruz. Google analytics kodunu </head> kapanış etiketinden hemen önce yapıştırıp dosyayı güncelliyoruz.

Eş zamansız İzleme Seçeneği geleneksel izleme metodundan biraz farklı çalışmaktadır ve google tarafından önerilmektedir. Geleneksel izleme kodu barındıran sitelerin hızlarında yavaşlama olduğu için şu anda verilen izleme kodları eş zamansız İzleme şeklinde geliyor. Google Analytics kodunu wordpress sitemize ekledikten sonra verileri görebilmemiz için 24 saat geçmesini beklememiz gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?