Altınköy Açık Hava Müzesi

Altınköy Açık Hava Müzesi

Gidenler bilir Ankara’da ailecek gezilebilecek en güzel yerlerden biri de şüphesiz Altınköy. Burası tamamen yapay bir köy olarak düşünülmüş. Köy okulundan tutun da köy kahvesine kadar bir köyde bulunan herşey taklit edilmiş. Ankara’nın Karapürçek semtinde bulunan Altınköy, özellikle de çocuklu aileler için çok keyifli bir geziye mekanlık etmeye hazır sizi bekliyor. Asma köprüden geçerken fotoğraf […]

Gidenler bilir Ankara’da ailecek gezilebilecek en güzel yerlerden biri de şüphesiz Altınköy. Burası tamamen yapay bir köy olarak düşünülmüş. Köy okulundan tutun da köy kahvesine kadar bir köyde bulunan herşey taklit edilmiş.


Ankara’nın Karapürçek semtinde bulunan Altınköy, özellikle de çocuklu aileler için çok keyifli bir geziye mekanlık etmeye hazır sizi bekliyor. Asma köprüden geçerken fotoğraf çekilmeyi unıymayın.

Köy meydanına giderek köy kahvesinde çay içmeye ne dersiniz? Çocukluğu köyde geçmiş birisi için bu paha biçilemez bir deneyim olacak. Nostalji yaşamak isteyen köy çocukları Altınköy sizi bekliyor.Yel değirmeni de köyde bulunan ve görülmeye değer diğer bir güzellik.

Pazartesi günleri burası kapalı ve giriş ücretli, bunları da burada belirtmiş olalım.

Bu güzel açık hava müzesi en kısa zamanda ziyaret edilmeyi bekliyor…

Bu hafta sonu gezmek için Altınköy’ü tercih etmeye ne dersiniz? Gidecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler ?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?